Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Dny na ranči

 

Konečně po dlouhé době

31.10 

Konečně po dlouhé době jsem se dostala k psaní článků. Za tu dobu co jsem tu nebyla se událo velká spousta věcí. Byla jsem na dovolené ,na AS a zrovna včera jsem byla u Elči. Slavily jsme Halloween , společně s Luckou a Frísankou. Bylo to super super super. Hříbátka koledovala a vykoledovala sladkosti, jablka a mrkve. Dokonce jsme si i vydlabaly naši vlastní dýni. Hodně jsme se nasmály u americké hry , nevím jak se jmenuje a tak ji aspoň popíšu. Je to prosté Elča s Luckou napustily vanu vodou a daly do ní jablka. Pak si každá musela bez pomoci rukou sedno pusou vylovit. Trochu jsme se spotily při tancování na tanečních podložkách. Když se začalo stmívat, Elča začala se svojí Halloweenskou náladou ,že prí musíme jít na stezku odvahy. Nejdřív jsme se vůbec nebály ,ale samozdřejmě jsme musely jít do lesa a Hledat Elču a Lucku. Nejhorší bylo ,když jsme našly Elču Svítila jsem na ní baterkou a Nikča říkala co to je ,ale já jsem řekla : to je jenom nějaký poleno nebo spadlej strom. Ale byla to Elča s maskou vřískota. Jak jsme vyděly tu masku tak jsme zaječely. A Lucku jsme našly vedle kupy listí. Byla to sranda. Nakonec jsme si pustily "plyšový horor" . Každopádně jsme si to móóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóc moc užily. A tady už foto.

   
 

Tuhle jsme vydlabaly s holkama       Tuhle jsem vydlabala já s pomocí brášky.  A tohle jsem už zase jen chtěla fotit.

   
 
 

___________________________________________________________________________________________________

Křečíkova procházka

20.3

V pátek večer jsem se šla rozloučit s křečkem Fló ,jako to dělám každý večer. Přišla jsem ke kleci a volám ji ,ale ona nejde bylo mi to divné ,protože na zavolání vjetšinou přijde. Otevřela jsem dvířka a koukla se do domečku v domečku ,ale nebyla. No trochu jsem přiznám se začala panikařit. Radši jsem zavolala mamku. Ta řekla ať zavřu dveře aby případně neutekla. Postupně jsme začali odsunovat nábytek. Když už jsme vše prohledaly a pořád jsme jí nenacházely začaly se mi hlavou honit myšlenky jako co když utekla někam ke kabelům a ona je překouše ,mohlo by jí to dát ránu nebo co když v neštřežené chvíli utekla ven na hlavní chotbu a nějak se zkutálela ze schodů dolů. Jediná poslední naděje byla odsunout ještě skříň. Tak jsme jí odsunuli a co to. Ona si tam vklidu sedí na zemi kouše nějaký pamlsek co našla před klecí a udiveně se na nás kouká. Já nevěděla jestli ji mám obejmout nebo jí začít nadávat. No radši jsem ji objala ,ale pár nadávek taky zaslechla. Uf to se mi ulevilo když jsem ji viděla zpátky v kleci.

 

 

________________________________________________________________________________________________

Šicí nálada

28.1

Tak dnes namě přišla šicí nálada. Dodělala jsem Monice letní šaty a Seattle Slewovi jsem udělala dostihové sedlo nechci se chválit ,ale jsem z něj nadšená protože se mi dpcela povedlo. Fotky dodám až zítra ,protože bude lepší světlo. Včera jsem měla zase přebarvovací náladu. Uklízela jsem totiž bráškovi pokojík a oběvila jsem krabici plastovími zvířátky. To víte ,že mě to přilákalo ,vyděla jsem na vrchu krabice totiž koníky. Našl jsem v něm plastového králíčka s bíle zbarvenou srstí ,ale s očima a pusou nabarvenou červenou fixou a takovou kozu byly tak akorá velcí byerům. Ale moc se mi nelíbily tak jsem je přebarvila fotky taky teprve vložím.

Tak aby jsem to zchrnula na ranči nám přibila koza ,ovce ,kohout ,slepice ,králík a husa. Monika je ráda a John taky. Koníci jsou trochu smutní ,protože strašně nasněžilo tak v úvahu nepřišel Daliliin tréning Cros Country ani Seattlewův  lonž. Ale přežili to aspoň si užil sníh.

 
 

________________________________________________________________________________________ 

Návštěva v SKS

3.1

Včera jsem přijela na návštěvu k Elen. Zabalila jsem si koníky a jelo se. Museli jsme vyjet dýl ,protože můj bráška usnul . Štěňátka jsou moc rostomlá. A Eart je krásný , mno i Fire , Wind, Snou Lady, Snou Princes. 

A dnes jsme šli fotit ven ve sněhu, máme boží snímky. Sice jsme nenatočily DDaK ,ale stihneme to jindy. Bude to i lepší bez sněhu. Seattle Slew byl pořádně zmrzlí když jsme přišli. Vzali jsme s sebou mini sáňky a vyšli s nimi na kopec Elča vyskoušela lízdu jako první. Ječela až se země otřásala !!!!!! No dobře ne zas tak ,ale byla to prča,protože Frísanka vybourala , málem i do bláta.  Na konci všichni nasedli na sáňky a Meteor řídil a Kuči s Goffem táhly. Jen Moon a Fizz jim nestačili. NO více poví fotky.

 
 

___________________________________________________________________________________________________________________________

Nový rok !!

1.1.2010

Poslední článek jsem psala minulý rok. Zní to trochu divně ,ale dnes už je rok 2010. Na silvestr k nám přijela frísanka se svími koníky. A já jsem si mohla konečně pořádně prohlédnout Goffa a Fizze. A donutila jsem frísanku přejmenovat Moona na Meteora (to jsem vám neměla říkat ) ,ale já to prostě nevidržela. A ještě jedna věc: u kamarádky jsem měla pod stromečkem........... no pod stromem (mají ho velký ) ........................................box pro mé koníky nádherný dřevěný. Koníci jsou z  něj nadčení ,hlavně teda Trea a Dakota ,protože je to zatím hlavně jejich boxík. Když už je řeč o koníkách tak Panama našla v kalendáři jméno Dakota s toho jsem nadčená. Koníci dostaly k vánocům každý jmenovku na stáj. A já jsem dostala Cleaning Set od breyera jupíííííííí. Teď je kydání větší zábava.

S frÍsankou jsme malovaly ST......spíš dodělávaly ty co jsme nestihly na AS. A zítra jedu k Elče už se těším tak zatím pááá. 

Mrkněte do obchůdku

PS: ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2010 

 
 

___________________________________________________________________________________________________

Už se to blíží!!

8.12

Tak a 2 adventní neděle je pryč. Vánoce se blíží. Mám tady teď obědnávky do obchůdku a nevím jestli to vše stihnu. Takže tu teď moc nebudou články. Ale choďte pořád protože na vzkazíky se budu koukat pravidelně. Jo Anne přidala jsem tam teda i Lucíka. Tak se mrkni.

No koníci se mají dobře. S Monikou jsme pekly cukroví.  A trochu těsta mi zbylo tak jsme do něj vykrájely malé tvary. Vypadá to moc pěkné. Pak jsem koníkům vyrobyla adventní věnec a moc se jim líbyl. Jak už jsem říkala v sobotu jsem zapálila druhou adventní svíčku. Hlavně Dakotě se líbylo jak hoří svíčky a hlavne se jí líbylo cukroví hlavně proto ,že ho trochu vyloudila.

 

 

___________________________________________________________________________________________ 

Delilah

26.11.

Ááááááááááááááá. Na AS to bylo tak bóóóží mocinky jsem si to užila. Hlavně jsem ráda ,že jsem konečně osobně poznala holky se kterejma si každý den píšu přez skype. A ,že jsem poznala appu byla moc milá. Byly tam opravdu boží scénky. Moje sice nevihrála ,ale všem se líbyla prej byla moc hezká, hlavně ty hallowenky. Takže jen to mě těší. Ale nejsem jediná kdo si to užil. Seattle Sew tam celou dobu semnou byl.

Asi si říkáte proč mám nadpis Delilah když píšu o AS je to jednoduché. Na AS jsem si totiž koupila překrásnou klisničku jménem Delilah. Nedá se popsat jedním slovem proto mám pro vás foto.

 
 

 

_____________________________________________________________________________________________

Víkend končí

15.11.

Tak a víkend končí. Dnes jsem se věnovala schleichům. Bylo jim líto ,že většinu pozornosti věnuju breyerům. Takže jsem je vypustila na louku. A pak mě napadlo ,že je nemusím rozdělovat. Jako ,že se chvilku vjěnuju jedněm a pak druhejm. tak jsem to spojila.

Sixten si zazávodila se Seattle Slewem. Rayn probrala western s Treasured. A hříbátka si pohrála s Dakotou. Bylo hezké vydět jak jsou spokojení.

 

 

_______________________________________________________________________________________________

Už jen 7 dní do.......

13.11.

Tak schválně jestli víte do čeho zbívá 7 dní. Vy co pilně odpočítáváte asi víte o čen je řeč. Tak chvilka napjetí..................................................................................přemíšlejte.......................................................................... ta událost je až ten osmý den....................................................no tak......................................... No přece do !AS! Ach jo já už se tak mocinky těším. Mamka mi slíbyla ,že mi přípravy na scénku pomůže doladit. Já to snad nevydržím. Koníci jsou napjatí. Monika  s Johnem mají trochu trému ,ale to zvládnou teda musej. A taky se těší na svého kamaráda nebo kamarádku co jim možná přibyde.

Jinak dnes jsem trochu provětrala pár schleichů. Dala jsem je na velikou pastvinu. Moc si to užili. Jinak pište vzkazy už jste mi sem dlooouuuuuuuho nikdo nenapsal. Jdu oběhnou SRka. Zatím pá.

 
 
 

_______________________________________________________________________________________________ 

Soutěže

5.11.

Vím ,že jsem tu dlouho nebyla no nebylo moc času ,ale teď jsem tu. A přicházím se článkem soutěže. Takže udělala jsem novou soutěž a byla bych moc ráda kdyby jste se přihlásili. Není to nic těžkého jen musíte koníka vychotit tak ,aby bylo znát ,že je focen na podzim. Takže např. aby u něj bylo spadané listí, třeba v takové té podzimní nahnědlé trávě, šlo by to i u šípků a spoustě jiných věcí. Porota budete pochopitelně vy ostatní kteří jste se nepřihlásili. Své hlasi pak odešlete na můj email uvedený v rubrice soutěže.

No tak to by bylo a další soutěž je na stránkách panamy. Je taky celkem jsednoduchá. Jen koníka musíte vychotit s nějakou vámi aspoň částečně vyrobenou věcí, musí to být hřebec a nesmí u něj být jezdkyně/dec.

Její adresa je: http://www.stajustribrnepodkovy.websnadno.cz/Souteze.html 

No kníci se mají fajn. Přestavoval se mi pokoj tak jsem musela jen trochu popošoupnout stáje ,ale dobrý. Tak to je pro dnešek vše.

 

_________________________________________________________________________________________________

Autumn Session 2009

25.10

Tak už se to blíží mocinky se těším. Ale trochu mě štve ,že pořád nevím koho nebo co si tam mám koupit.No,nějakého koníka určo. Teď jsem si ještě vzpoměla na soutěž se scénkami. Určitě se musím zůčastnit mám už asi tak zhruba vymišleno jak ta scénka bude vypadat. Jen mi ještě chybí spešl sedlo a pár převleků.

Jinak snížila jsem ceny v obchůdku. A kdyby se někdo rozhodl pro nákup tak mu to mohu přivést na AS.  Dnes budu fotit tak se mrkněte do obchůdku. A tady taky přidám foto.

Koníci jsou nadšení kvůli AS. Jednak bude část z nich ve scénkách, přibyde jim kamarád/ka a Seattle Slew se raduje na pomyšlení že si Elen koupí Barbíka.

__________________________________________________________________________________________________

Legrace s Fló

20.10.

Dnes jsem hned po škole šla domů naobědvala jsem se a pádila jsem na výtvarku. Tam to bylo peklo s mojí kamarádkou Míšou jsme si tak pracne nazbýraly klacíky ,listy,kůru a různé kamínky. Potřebovaly jsme je na 3D model zahrady. Pak jsme zjistili ,že došli náplně do tavné pistole bez které jsme se absolutně nemohly obejít. Tak jsme začali lepit vše herkulesem (tekuté lepidlo). Ale vůbec to s ním nechtělo držet. Musely jsme tedy vše odlepit a zkusit pevnější. To si Míša ze začátku velmi pochvalovala. Najednou ale začalo lepidlo vytékat, to už se jí tak nelíbylo. Jeden klu tu pohromu ještě zvětšil. Řekl totiš ,že se to musí nechat 5 min.na vzduchu a teprve pak připlácnout. Tak jsme to zase delali znovu. Úplná třešnička na dortu bylo když Míša zjistila ,že to lepidlo schne minimálně 12 hodin. To jsme se na to už viprdly.

Doma jsem vytáhla prolézačku z krabice co jsem mému křečkovi Fló vyrobyla. Ta začala řádit. Koníky ty zvuky nenechali v klidu a šli jse podívat co se děje. Chvilku si s ní tak trochu hráli ale pak jim to nestačilo a Dakota vlezla za ní do výběhu. To teprve bylo křeček se jí pochopitelně leknul. A pak jí začal podlézat chytat se jí za oušta a pobíhat okolo. Byla to veliká legrace . Pak se Fló vydala po schodech do druhého patra, v druhém patře prolezla malou trubičkou do třetího. A začala Dakotu pobízet aby šla za ní. To bylo ale nemožné protože by jí zchody rozlámala a trubičkou by se neprorvala. Na konec se rozloučily a šly po náročném dni odpočívat.

 

 

__________________________________________________________________________________________________

Kempování

16.10

Dnes se Monika s Johnem vydali kempovat na louku nedaleko ranče. Ani sníh je neodradil no co stejně pak roztál. Vzali s sebou všechny koně. Mončina kočka zůstala doma  v teple. Štěstí že to všechno Monika zařídila. Jinak by se asi nudili. Všem se tam moc líbilo ,protože byl . Když přijeli na místo tak odsedlali koně postavili stany a rozdělali oheň. Monika udělala něco k večeři. Koníci večeřili seno a trávu. Byla docela zima už si museli vzít zimní bundy. Když se začalo stmívat začali být koně trochu neklidní. No nevím jak ráno ,nechám se překvapit. 

 

 

_________________________________________________________________________________________________

Já se tak těšim !!!

10.10

Jupí !!! Zítra jedeme na koně. Těším se proto že budu mít pravděpodobně Rejnu, sice nevím jak se mi podaří zvládnout to její hříbě které musím vyčisti a pohlídat ,aby se někam nezatoulalo. Naštěstí se bude držet mámi , no aspoň doufám. Ale těším se i na to jak Terce (Panamě) pude čistit koně s novím čištěním co jsem jí dala k svátku. Byl to kopiťák a hřibílko.

A teď konečně ke koníkům, ani si nedovedete představit co se stalo. Mamka mi koupila kus hňedého flauše a já si ho přehodila přez pelest postele. No a druhý den ráno mě přišel taťka vzbudit. A já se prvotřídně lekla jak otevřel dveře, prudce jsem odhrnula peřinu. A ten flauš spadl do víběhu kde byl Seattle Slew. Flauš Seatla povalil a tenspadl na trochu nakřuplí ohradník. V tom přišel do pokoje můj mladší bráška a prudce přitom otevřel dveře které narazily do Elcíka a ten narazil na ohradník kterí se teď rozbil ůplně. No takže jednoduše mám co zpravovat, naštěstí mi John pomůže. 

 

___________________________________________________________________________________________________

Zima se blíží

1.10

Tak léto je pomalu pryč a přichází podzim. Na ranči je trochu zmatek, protože ošetřovatelé musí zařídit zásoby sena na zimu, sehnat pro sebe teplé oblečení (už teď jim je chladno), koupit zimní deky pro koně, doupravit dům a já musím říct truhlářovi,aby mi udělal stáje. Je toho poměrně dost. Navíc musím ušít něco do obchůd se zimním motivem. Jiinak koně se mají dobře. Počet dětí které jezdili na našem ranči teď hodně klesne. Začíná se totiž ochlazovat a děti nebudou chtít v zimě jezdit.

Seattle Slew je z toho podzimu poblázdněný. Prostě se mu líbí běžet tím napadaným listím. John ho trénuje a je vážně dobrý.

Treasured teď pokročila jako maminka hříběte, užívá si s Dakotou a učí jí různé věci. To, ale znamená že klesla s tréninkem, protože mu kvůli Dakotě nevěnuje s Monikou tolik času. Treasred to, ale nevadí aspoň si odpočine. 

A Elcík se chová klidně pořád jen když se nikdo nedívá tak se taky pořádně vyválí v napadaném listí.

 
 

___________________________________________________________________________________________________

Záchrana ptáčka

29.8.

Včera jsme byly v Hradci chtěla jsem koníky vzít sebouna krmenílabutí ,ale byo docela horko. Bylo to super měli jsme piknik jen ty labutě nepřipluly. tak jsme to zbalili a když jsme dávali věci do auta. Tak nám na střechu přilít kanárek měl na nožičce kroužek a byl ochočený. Nechalse i trochu pohladit. Chvilku jsme ho krmili a pak ho chytli do deky a dali do krabice. chtěli jsme ho odnést někam k zvěrákoj nebo do zverimexu. Jenomže tam žádnej nebyl. No jedna paní nám poradila ať zavoláme městckou policii. Zavolali jsme teda.  A za deset minut si pro něj přijela specielní jednotka. bylo to dobrý.

Jinak dnes jsem byla na koních moc jsem si to užila. A dnes na můj ranč zaůtočili ségřiný petshopci v čele s mím bráškou. Jon byl se Settle Slewem na vyjížďce a když jsem přišla měl sundané sedlo celou překroucenou ohlávku a pobíhal po dvoře. Jon ležel na zemi a Monča byla zavřená v domě. A Dakotu jsem našla uvězněnou na chotbě. No pomsta bude krutá.

 

________________________________________________________________________________________________ 

A je to tu!!!!

27.8

Už jsem vám to měla říct včera já vím. Ale byla jsem venku s kam. Ty novinky jsou vlastně dvě. Ta první je ,že náš hřebec ELCR Palomíno - Elcík bude tatínkem . Necháme ho totiš připustit s klisnou Miss Goldy ze stáje U stříbrné podkovičky. A ta druhá je ,že za Monikou přijel její hodně dobrý přítel Jon. A rozhodl se ,že na nasem ranči zůstane. Páni jsem táááááááák šťastná. Navíc jsem si na jednom ranči kam chodím jezdit, domluvila ježdění moc se těším. Jinak dnes jsme fotili tak si pak stáhnu fotky a ukážu vám je. Všichni na našem ranči jsme spokojeni. Monika má novou kamarádku a nového pomocníka ve stáji, Elcík má přítelkyni, Trea se těší až si s Miss Goldy popovídá, Dakota je ráda ,protože si bude mít s kým hrát, Seattle Slew bude mít jezdce který ho pořádně prožene a když jsou moji koníci šťastní tak já taky. No tak pá. 

Fotku dodám. 

__________________________________________________________________________________________________

Až zítra.....

25.8

Achjo........dneska vám to nemůžu říct kdybych vám řekla proč tak bych vám hodně napověděla takže nic. Zítra snad budu moct. Koníci se maj fajn. Breyeři měli náročný den. tak je už pozdě ,ale já sem něco napsat musela tak já jdu spát pa zítra.

 

__________________________________________________________________________________________________

Super novinka!

23.8 

Mám super novinku!! Musím vám to říct......ale vlastně nemůžu je to totiš jistý jem na 99%.  No neva v ůterý vám to řeknu. 

Protože úterý to bude na 100%. Jinak koníci se mají fantasticky. Elcík měl problémi s kopity už když ho náš ranč koupil. Ale mám pro vás dobrou zprávu už je v pořádku. Sice sem tam to ještě zabolí. Jsem tááááááááák ráda. Já i Monča jsme z toho byly dost smutné. Já vím že tohle byl krátký článek ,ale zítra bude delší tak se těste a v úterý vám řeknu tu super novinku zatím pá.

 

Autor: já Arábek (koláže)

___________________________________________________________________________________________

Jsem zpět

20.8

Tak jsem zpět z dovolené. Koníkům se to moc líbylo. Cestou tam jsem koníky vezla v krabici a měla jsem jí pod nohama. Když jsme byly na místě tak jsem zjistila že ta krabice je nepoužitelná . No hodně nepoužitelná. Ale štěstí ,že jsem si tam koupila školní batoh tak cestou domů měli koníci pohodlíčko. Měli jsme tam velkou terasu. Bydleli jsme v přízemí víhled na moře hezký stín no prostě pohoda. A terasa byla ze předu ohraničená takovím záhonem. A tak jsem koníky občas vypustila na pastvu. 

Tak to je dnes vše. No vlastně není......nepřihlásil jste se nikdo do mé soutěžě vrrr. Takže prodlužuji přihlašovací lhůtu. Tak to je už opravdu vše pá.

PS: S frísankou jsme si založili virtuálku ,ale ne ledajakou více na www.staj-plnakoniku.blog.cz

 
_____________________________________________________________________________________________________________

11.8.
Je 11.8 a Anky(naše jezdkyně)  je v kontaktu s Mončou.Nevím sice které koníky Bára vzala ale myslím že vzala Seattla a Treu s Dakotou.Prý se Monče stýská po Seattlovi a Tree s Dakotou ale bere to statečně.
Těším se,až přijede Arábek.


9.8

Achjo už za pár dní odjíždím na jednu stranu je mi z toho smutno je to tu fajn ,ale na druhou stranu se těšim domů. Až si pomazlim křečka Tobýska a až vám ukážu ty super fotky koníků co jsem nafotila.


5.8

 

Panejo jsem tu jen chvíli ,ale strašně to podle mě utíká. Doufám ,že je o mé koníky dobře postaráno. Myslím schleich . Breyer mám tady u sebe. A taky by mě zajímalo jak se má můj křeček. Stýská se mi p něm. Ale nějak to přežiju.3.8.

Tak už jsme tu je to tu paráa i koníkům se tu líbí. s panamou a s mojí a její rodinou si to báječně užíváme moře má skoro 30 stupňů. A doufám ,že jste se už někdo přihlásili do mé soutěže. A jestli ne tak nevadí , ale byla bych ráda kdyby vás bylo víc. Tak já letim.

 

 

2.8.

Tak teď už jsme na cestě. Cesta bude ještě dlouhá. A vzala jsem si s sebou koníky breyer. Naštěstí jsem si u appy přečetla ten článek o cestování s koníky. Jo ještě jsem se zapoměla zmínit ,že te´d tu bude elen moc jí děkuju. Tak zatím

PIŠTE VZKAZY!!
 

 

Tak zítra jedu na dovolenou

1.8

Už zítra jedu pryč dnes jsem vše pečlivě zabalila myslím koníky. Ale zítra mě ještě čeká dobalování . Odjíždíme zhruba v pět hodin. Nebojte články budou pověřila jsem Elen ,aby v době mé nepřítomnosti vkládala a psala články. Pište dál vzkazíky.

A moc prosím přihlašte se někdo do té soutěže. Dík Páááááááááááááááááá 

 

_______________________________________________________________________________________________

Den s frísankou a Panamou

31.7.

Dnes u nás ještě byla frísanka. A focení je takovím naším rituálem , tak jsme šli fotit . Jak už víte Panama (majtelka stáje u stříbrné podkůvky) je moje sousedka. Tak šla s námi. Přinesla si s sebou schleich hříbátka a nafotili jsme je. Pak jí frísanka ukázala své koníky. No a potom jsme koníky daly do mů a šly jsme na takové malé hřiště, tam jsme si povídaly. Bylo to jedním slovem super. Ale pak byla večeře , proto jsme se rozloučily. Doma jsme jen pak ještě chvilku byly na počítači. Pak přijely frísančiný rodiče. MOOOC JSME SI TO UŽILY.

Včera jsem vám slíbyla foto brášky ve slunečních brýlích tak tady je a hned pod ní jsou fotky z dneška.

  

 

Autor: Arábek

  

Autor: frísanka

 

Autor: Arábek

 

Autor: Frísanka

 

Autor: Arábek

 

Máme jich víc ,ale to by to vkládání trvalo věčnost (možná přidám).

 _________________________________________________________________________________________________

Návštěva!!

30.7 

Dnes knám přijela frísanka. Konečně jsem v reálu vyděla Prencr a Teddyho. Na Teddyho jsem frísance udělala ohlávku , opravdu mu sluší zítra dodám foto. A přivezla si s sebou sluneční brýle, no to je normální ,ale oběvil je bráška.... A to pak bylo něco. 

Děkuju ,že jste se mrkli na tu soutěž i když se zatím nikdo nepřihlásil. Ale na přihlášku máte dost času. Tak budu doufat .

Jinak koníci se mají skvěle. Jen je jim trochu těsně, protože jsou všichni ve víběhu. A ten víběh není pro tolik koní udělaný... Tak to bude vše a jak už sem žekla zítra dodám foto jak koníků i mího střelenýho brášky. Pááá

 

autor: Arábek

__________________________________________________________________________________________________ 

Dovolená,aneb plno starostí co s koníky

28.7

Tak už se mi to blíží. Odjíždím totiž 2.8 na dovolenou do chorvatska a nejlepší na tom je že čirou náhodou tam jedu s mojí kamarádkou a splužačkou s majtelkou stáje u stříbrné podkovi (a její rodinou)!!! Vím že o ní často píšu ,ale nemůžu si pomoct. Už jsem si to rozvrhla. V naší stáji jsou tento rok nově koníci breyer a schleijch koníků mám docela dost tak je nemohu vzít všechny, vezmu si teda breyery. Breyery mám 4 a jeden s toho je hříbě tak si vemu breyery. Ale schleichům by to bylo líto a navíc rodinka arabů s námi jezdí skoro všude. Tak že určo chápete ,že jim to nemohu udělat. A tak mám seznam.

SCHLEICH

Klisna-kobyla: Dalila

Hřebec: Princ

Hříbata: Samson, Skarlet

Jezdec: Bára

BREYER

Klisna-kobyla: Treasured Move

Hřebec: Seattle Slew

Hříbě: Dakota

Jezdec: Monika ____________________________________________________________________________________________________

Náročný den

7.7

Dnes byl náročný den. Už asi před týdnem jsem si upravila ranč. Koníky schleich jsem ze země přesunula do otvíracích skříněk co mám nad postelí a nemají tam tolik prostoru jako na zemi tak potřebují vzít na vyjížďku. Problém je v tom že jich je hodně a kdybych zala jen jednoho nebo dva tak to těm ostatním bude líto. Zbývalo mi jen jediné vzít je všechny. Každý ošetřovatel si vyybral jednoho koně na kterého nasedl a vzal ho navyjížďku spolu s jeho rodinkou. Vše bylo jak má, teda jen hodinu. Náš křebec Keltek Salinero od bullyland je v boxe s naší hanoverskou kobylkou Klaudií (nebojte je to bezpečné) a jejím hříbátkem Arletou. Původně jsem tam chtěla dát Arletina otce Deryka ,ale hodně velký takže by se tam nevešlo hříbě. Dala jsem ho tedy do boxu s haflingy (hned vedle). Po čtvrt hodině byli všichni koně venku, kromě Deryka. Byl naštvaný ,že mu chce Keltek přebrat klisnu. Vykopl tedy dvěře u boxu a vyběhl ven na louky kde byli koně. Rozhlédl se a jak spatřil Kelteka rozběhl se za ním a tvrdě na něj zaůtočil. Keltek měl poraněnou zadní nohu (né vážně poraněnou spíš odřenou) a pokousaný krk. A Deryk má na krku jedno malé kousnutí. No teď aspoň Keltek ví že si s Derykem nemá začínat. Ale oboum koníkům se to hojí.

 

___________________________________________________________________________________________________ 

Konečně

3.7

Tak do Brna jsme opět nejeli sakra. Ale naštěstí se koněčně mamka domluvila s tím pánem. Takže zítra jedem do Brna!! Abych nemluvila pořád jen o výletu do Brna tak tu mám nové zprávy ze statku, živě od koníků.

Včera jsme šily s kámoškou takže dnes bylo samé zkoušení novích deček,ohlávek a tak dále.Breyeři se mají fajn. Schleichům se také dobře vede.

 

___________________________________________________________________________________________________

Jupí!!!

28.6.09

V pátek jsme měly vysvědčení, měla jsem samí. Tak že první stupeň jsem uzavřela se samejma.Jupí!!!! Jak jsem psala v minulém článku ,že jedu do Prahy a do Brna, tak byly trochu pozměněny plány. V Praze jsme byly včera a do Brna pojedem asi až v úterý. Jinak dnes jsem vyráběla koníkům přepravní krabici na RBS. Docela se mi povedla i když není dodělaná. Koníkům schleich jsme zdvojnásobyly dávku krmiva ,protože někteří jsou v boxe po dvouch. Breyerům jsem vyčistila dvorek a výběh (luxovala jsem). A ještě jsem si zarámovala foto koníků prostě jsem měla málo obrázků.

A teď k tématu Stáj U Stříbrné Podkovi. Moc se tam nekoukáte až na některé. Mojí kamarádku a skoro sousedku by určitě potěsilo kdyby jste se tam mrkli. Toť vše zatím pá.

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Už zítra!!!

25.6.09

Dnes to bylo ve škole super.Do školi jsme si mohly vzít domácí mazlíčky, já měla s sebou svého křečka Sira Tobiase II. Ale říkám mu Tobísek a když zlobí tak Topčo nebo Tobisi.Stejně ten školní rok uběhl rychle.Zítra už je vysvědčení.Zatím jsem od první třídy měla na každém vysvědčenísamé jedničky, ještě nikdy jsem nedostala 2.Tak mám trochu strach,protože jsem ze čtvrtletky z matiky dostala 2.

Ateď k úplně super zprávě dne.Hned jak se ze školi vrátím s vysvědčením taak vyrazíme do Brna už se mocinky těším.V Brně jsem ještě nikdy nebyla.Už jsem pro mamku zhotovila přez mapy na seznamu cestu.Nemůžu se dočkat.A hned v sobotu jdu do Loděnice(naše klubovna) chodím totiš do skautu ,budeme tam spát na to se taky těším. A v neděli jedeme do Prahy.Tomu se říká totálně nabyté první tři dny prázdnin. 

Jinak koníci se mají fajn.

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________

Den strávený s nově otevřenou stájí

18.6

Včera si moje kamarádka založila stáj a stránky. Ale neměla žádné foto. Tak jsme šli ven a já jsem její koníky nafotila. Pořádaly se závody schleichů v parkuru. Samozdřejmě že vyhrála (její stáj se specializuje na chov parkurovích koní). Zvítězila její klisna jménem Sixtene s jezdcem Sara. Moc jsme si to užili.

Jinak koníci se mají výborně. Dnes se Monika dohodla s dovozcem sena od schleich že si od něj taky bude obědnávat. Sice bude muset jezdit na třikrát. Ale takovou zakásku si přece nenechá ujít. 

A tady už výtězná klisna:                                                                    Její adresa: www.stajustribrnepodkovy.websnadno.cz

 

 

____________________________________________________________________________________________________

Takoví normální den

17.6

Dnes se nedělo nic extra. Schleich koníci dostali spoustu sena abych je potom nemusela krmit. To víte škola pak nějaké úkoli, domácí povinosti a na konec kroužek který končí ve čtvrt na 7.

Breyeři se mají taky fajn. Dakotu jsme nechali chvilku ve víběhu a Treasured dali do boxu. Nejdříve byla zmatená ,ale potom doběhla na konec výběhu a zahlédla Treasured jak vikukuje z okna v boxu. Taže se zase rozzářila.

 

______________________________________________________________________________

Jůpí!!!!!

16.6

Jsem ták happy. Zase jsem jednou prouzdala internetem a došlo i na prohlédnutí ebae (čti íbeje). Každý krásný koník byl drahý a zase moc levní koníci se mi nelíbili. A jak se tak koukám najednou vidím ,že někdo prodává............................chvilka napjetí................ ....... legendárního hřebce Seattle Slewa už se nevirábí ,ale je naprosto senzační a toho jsem si dlouho přála. Hned jsem zavolala taťku a on mi to přeložil. Ten prodejce ho ale neposílá do ČR. Úplně se mi chtělo brečet. A najednou se mi rozsvítilo v hlavě. Mamčina kamarádka je v USA a už mi obědnala i Treasured. Tak jsem si řekla ,že se jí zeptám. Jenže aby jsem si mohla něco koupit přes ebay musím tam být přihlášená a mít specielní peníze a to mi opět zkřížilo plány. A vtom se mi opět rozsvítilo. Strejda občas nakupoval přes ebay. Tak jsem zvedla telefon a volala. Jenže pak jsem měla kroužek a po kroužku následoval úklid pokoje.A tak jsem se k počítači dostala až večer však to znáte . Najednou zazvonil telefon. A strejda říkal a´t jdu na skype ,že prý našel své heslo a uživatelské jméno na ebay a ať mu řeknu jakýto je koník ,že se ho pokusí vidražit. JUCHŮ!!!!!!! To je snad sen! A vidražil. Ten prodejce ho poslal tý mamčiný kamarádce a ona mě. Teď už stojí tady vedle mě a kouká jestli to píšu pěkně do podrobna. Je naprosto ůžasný!

Anyní už foto:

     

__________________________________________________________________________________________________

Malý výlet u vody!!

19.4.2009

Dnes jsme byly s koníky u vody.Teď moc o schleich nepíšu ,ale maj se fajn.Tak zpátky k dneštnímu dnu.Koníci byly z vody nadšení,bylo to super.Jezírka byly 2.A okolo stromečky.Monika nejdříve jela na Treasured s uzdečkou, pak jí sundala.Taky se i prodily vodou,Dakota se napila a Treasured vyděla svůj odraz ve vodě.

A tady už fotečky:

      

__________________________________________________________________________________________________

tej na statku Moniko!!!

17.4.2009

Nemohla jsem na počítač v ten den,kdy k nám na statek přijela Monika.Tak píšu teď.Ráno jsem se postarala o koníky vše šlo tak jak má.Najednou mamka záhadně odjela na poštu.Když se vrátila držela v ruce balíček.Pak mi ho podala a mě došlo. rychle jsem ho rozbalila a................byla tam krásná jezdkyně.Jsem tak šťastná. hned druhý den jsme jely do Hradce krmit labutě.No více už poví fotky.

     

 

 

________________________________________________________________________________________________

Dašův den!!!

Dnes jsme s Dašem a koníky byly venku. Vzali jsme i valník s Lunou.

a tady už fotečky:

    

 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek